نماشویی در تهران

نماشویی در تهران
در  این مقاله ابتدا راجب شهر تهران و اهمیت نماشویی در تهران و شستشوی نما در تهران مطالبی بیان شده و در ادامه راجب قیمت نماشویی در تهران و عوامل موثر در تعیین قیمت شستشوی نما در تهران بیان شده و لیست قیمت برخی از جنس نماها گفته شده و اینکه چه زمانی مناسب شستشوی نما در تهران است گفته شده ؛و در آخر یک جمع بندی از مطالب انجام دادیم.
در این مقاله میخوانید(فهرست دسترسی سریع)

شستشوی نما در تهران

تهران پرجمعیت ترین شهر ایران است که از گذشته(طهران)تا کنون تغییرات چشمگیری از جهات مختلف داشته؛در دو دهه اخیر در  تهران،برج ها و آسمان خراش های تجاری،اداری،و مسکونی و…در نماهای مختلف سنگی،شیشه ای،آجری،کامپوزیت و…که به مرور زمان احداث شده که از نظر نمای بصری و ظاهری و زیبایی به شدت دچار تغییر شده

به همین نسبت تهران افزایش جمعیت و تراکم خودرو داشته که سبب افزایش دود و آلودگی هوا در این شهر شده؛این آلودگی هوا به مرور بر روی این برج ها نشسته و باعث از بین رفتن زیبایی نماها وتخریب آن ها شد.

شهروندان تهرانی همانگونه که هرساله خانه های خود را تمییز می نمایند و خانه تکانی انجام می دهند؛باید به همانگونه نمای بیرون ساختمان ها را هم شستشو نمایند،در واقع اینهمه برج ها و ساختمان ها با گرانترین سنگ ها و نما  هر روز ساخته می شوند ، اگر تمییز نشوند و آلودگی ها زدوده نشود به مرور از بین می روند و با یک ساختمانی که سیمان است تفاوت نخواهد داشت

عملیات شستشوی نمای ساختمان باید توسط متخصصان نیروی کار در ارتفاع و کارشناس نماشویی به وسیله راپل و تکنیک های راپل انجام گردد.

شستشوی نما در تهران

قیمت نماشویی در تهران - قیمت شستشوی نما در تهران

یکی از پر تکرار ترین سوالات کارفرما ها  این است که هزینه شستشوی نما در تهران چه قدر می شود؟  عوامل متعددی در تعیین هزینه نماشویی در تهران دخیل است.

یکی از مهم ترین پارامترهای تاثیر گذار در تعیین قیمت نماشویی مکان و موقعیت جغرافیایی پروژه می باشد ؛ از آنجایی که شرکت ارتفاع کاران کارفراز در تهران بوده،از این رو قیمت نماشویی در تهران و نیز قیمت نماشویی در کرج با توجه به نزدیک بودن و سهولت در رفت و آمد نیروها ، هزینه تمام شده در اجرای نماشویی برای این شهر ها به نسبت سایر شهرها پایین تر می باشد.

عوامل دیگری در تعیین قیمت نماشویی ساختمان و شستشوی نما تاثیر گذار است که به صورت موردی خدمتتان بیان میشود.

عوامل موثر در تعیین قیمت شستشوی نما در تهران

  1. نوع جنس نما:باتوجه به اینکه نوع جنس نما چیست؛به عنوان مثال نمای شیشه ای ، سنگی ،آجری ،کامپوزیتی ،سیمانی ،گرانیتی و…باشد.
  2. میزان توانایی برق رسانی:پروژه دارای برق ۳فاز یا تک فاز بود(نماشویی با دستگاه با برق ۳فاز به نسبت سریعتر و آسان تر بوده)
  3. کثیفی و آلودگی نما:میزان کثیفی پروژه  نیز بر روی قیمت نماشویی تاثیر گذار است؛به عنوان مثال کثیفی در داخل سنگ نفوذ کرده یا خیر؟اگر کثیفی به داخل سنگ نفوذ نکرده باشد با دستگاه واترجت شستشو انجام می شود،ولی اگر کثیف زیاده بود و به داخل سنگ نفوذ کرده باشد حتما باید از روش نماشویی اسید شویی و نماشویی سند بلاست(استفاده از سیلیس)استفاده کرد تا کثیفی ها از بین برود؛به همین نسبت هزینه نماشویی و زمان آن افزایش می یابد.
  4. مکان و موقعیت جغرافیایی پروژه:توضیحات به صورت کامل در بالا خدمتتان بیان شده
  5. میزان تقاضا کارفرما:هزینه نماشویی باتوجه به میزان تقضا کارفرما نیز متفاوت بوده ؛ به عنوان مثال ما در شستشوی نما در نماهای شیشه ای یا کامپوزیتی ۲نوع شستشو داریم:۱)شستشو با دستگاه واتر جت ۲)شستشو با دستمال و ابروطی که هزینه آن باتوجه به میزان تقاضا کارفرما متفاوت می باشد.
  6. میزان انتظار کارفرما:در نماشویی میزان انتظاری که کارفرما ها دارند متفاوت بوده ؛ به عنوان مثال برخی از کارفرماها در نماشویی نمای شیشه ای انتظاری که دارند این است که فقط گرد و خاک و گل و لای روی شیشه ها و بین لولاهای پنجره ها و نرده ها و به طور کلی کل نما شستشو شود و تمییز شود(در این روش میزان کمی لک به اندازه آب باران می ماند) که از شستشو با دستگاه واترجت استفاده می شود ؛و برخی دیگر فقط انتظار دارند که شیشه ها تمییز شده و با ابروطی و دستمال تمام لک ها برطرف شده؛و برخی دیگر ۲مورد را انتظار دارند که کامل ترین روش بوده؛ که در این صورت باید ابتدا با دستگاه واترجت کل نما شستشو داده و بعد با ابروطی و دستمال شیشه ها خشک و لکه گیری شود که باتوجه به انتخاب کارفرما قیمت متفاوت بوده.
  7. مساحت پروژه:یکی از مهم ترین پارامترهای تعیین قیمت، مساحت پروژه بوده؛روش محاسبه قیمت نماشویی در مساحت های بالای۵۰۰متر به صورت مترمربع بوده و در مساحت های پایین ۵۰۰متر به صورت چکی و کنترات(باتوجه به پایین بودن متراژ پروژه)محاسبه می گردد.

باتوجه به موارد ذکر شده به طور کلی و میانگین می توان هزینه نماشویی در تهران را باتوجه به نوع جنس نما دسته بندی کرد که خدمتتان بیان می شود:

قیمت نماشویی در تهران

لیست قیمت نماشویی در تهران

  1. هزینه نماشویی نماهای سنگی و آجری از متری ۲۰هزار تا ۶۰هزار تومان بوده(باتوجه به استفاد ه از روش شستشو با دستگاه واترجت یا اسید شویی و یا سندبلاست(سیلیس) می باشد)
  2. هزینه نماشویی نماهای شیشه ای و کامپوزیتی از متری ۱۵هزار تا ۴۰هزار تومان می باشد(با توجه به شستشو با دستگاه واترجت و یا ابروطی یا استفاده از هر ۲ روش تعیین می گردد)
  3. هزینه نماشویی نماهای  کینیتکس،سیمانی،ترموود ، سرامیکی،گرانیتی و …از متری۱۵هزار تا۳۰هزار تومان می باشد(باتوجه به میزان کثیفی و سختی کار)

زمان مناسب شستشوی نما در تهران

با توجه به اینکه کلانشهر تهران جزء اولین شهرهای آلوده جهان است و نماهای ساختمان ها در این شهر به نسبت نمای ساختمان های شهر های اطراف بیشتر در معرض آلودگی قرار می گیرند ،بازه زمانی شستشوی نما در تهران کوتاه تر می باشد.

به طور میانگین زمان مناسب شستشوی نما در تهران ۱ماه الی۲سال می باشد که باتوجه به منطقه و فواصل مختلف سال و جنس نما و میزان حساسیت کارفرما متفاوت می باشد.

به طور مثال نماشویی سنگ های گرانیت یا صیقلی باتوجه به اینکه سطح براق و صیقلی داشته کمتر آلودگی و کثیفی را به خود جذب می نمایند. و باید۲سال یک بار عملیات شستشو نما انجام گردد؛

 اگر این عمل انجام نشود و به تاخیر بیافتد بعد از مدتی کثیفی و آلودگی ها به خود سنگ نما نفوذ کرده و باید از  روش های اسیدشویی و نماشویی با سیلیس استفاده کرد که عملیات سخت تر شده  و به همان نسبت هزینه شستشو و تمییز کردن نما افزایش می یابد.

یا به عنوان مثال نماشویی نماهای شیشه ای یا کامپوزیتی به نسبت نماهای دیگر  زودتر کثیف شده و کثیفی را نشان می دهند و باید زودتر نماشویی انجام شود ؛به طور میانگین نماشویی نماهایی با جنس شیشه ۱ماه الی۶ماه بوده که با توجه به فواصل مختلف سال تعیین می گردد.

شرکت کارفراز آماده است تا   با ارگان ها و ساختمان هایی که در بازه زمانی کوتاه باید اقدام به شستشو نما نمایند قرارداد یکساله یا بازه های بلند مدت بسته؛ تا مجموع هزینه شستشو نما برای این ارگان ها کمتر  در بیاید.و در  بازه زمانی مشخص در محل پروژه حضور پیدا می کند و  اقدام به تمییز کار ی نما می نماید.

جمع بندی

اگر در شهر تهران هستید به  دلیل آلودگی هوا این شهر بایستی در بازه های زمانی ۱ماه الی ۲ساله باتوجه به جنس نمای ساختمانتان (برای فهمیدن این موضوع بایستی عکس نمای خود را به ما بفرستید تا کارشناسان ما بررسی و راهنماییتان نمایند)اقدام به شستشو نمای ساختمان خود نمایید.

مجموعه فنی مهندسی کارفراز با۳۰سال سابقه درخشان متخصصان و کارشناسان در حوزه نماشویی،کفسابی (سنگسابی) ،پیچ و رولپلاک ساختمان و  کار در ارتفاع آماده ارائه خدمات نماشویی ساختمان با استفاده از بهترین مواد و دستگاه های بروز و استفاده از افراد متخخصص با کیفیت مطلوب و قیمت بصرفه می باشد.

جهت سفارش پروژه خود و استعلام قیمت روز با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

لطفا امتیاز خود را برای این مقاله ثبت کنید.

5/5

لطفا مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Telegram
WhatsApp
Print

ثبت درخواست مشاوره

لطفا جهت دریافت مشاوره اختصاصی برای پروژه های خود و یا هرگونه سوال ، فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان شرکت با شما تماس بگیرند.

این مقالات را هم بخوانید!

راه های ارتباطی

جهت ارتباط با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید.