نماشویی چیست؟

نماشویی

چکیده این مطلب:

قبل از اینکه درمورد خدمات نماشویی ساختمان یا همان خدمات شستشو نما ساختمان صحبت کنیم؛ابتدا راجب نما ساختمان و تاثیر آن بر ساختمان خدمتتان گفته می شود؛و اینکه هنگام کثیف شدن نما چه اقداماتی باید انجام گردد.در ادامه به موضوع اصلی این مقاله که اصلا خدمات نماشویی ساختمان چیست  و در چه بازه زمانی نمای ساختمان باید شستشو شود پرداخت میگردد، و در آخر انواع روش ها ، ابزارها و مواد مناسب شستن نمای ساختمان بیان می شود.

در این مقاله میخوانید(فهرست دسترسی سریع)

نمای ساختمان و تاثیر آن بر ساختمان

همانطور که می دانید نما ساختمان به سطح بیرونی ساختمان گفته می شود که از ارکان اصلی زیبایی ساختمان است،که پس از گذر زمان در شهرها به خصوص شهرهای صنعتی به دلیل در معرض قرار گرفتن آلودگی های مختلف مانند:آلودگی هوا،باران های اسیدی ، دود ماشین ها و کارخانه ها ، لکه های سیمان و ملات و… به مرور زمان لایه هایی از آلودگی ها و جرم ها  روی نمای ساختمان رسوب می نماید که سبب می شود نمای ساختمان ها کثیف و آلوده شده و ظاهری سیاه و پر از جرم و چهره ای ناپسند و کثیف به خود بگیرد.

این شرایط علاوه بر اینکه باعث کثیف و بد دیده شدن نمای ساختمان نسبت به ساختمان های اطراف می شود بلکه باعث ایجاد ظاهری ناپسند و زننده در سطح شهر نیز می گردد و از کیفیت نمای بصری و سیمای منطقه و شهر می کاهد.

پس باید چاره ای اندیشید…

راه اتباطی با مشاورین شرکت
جهت دریافت مشاوره وسفارش پروژه باشماره زیر در تماس باشید
سفارش پروژه

هنگام کثیف شدن نمای ساختمان چه باید کرد؟

در این مواقع کارفرمایان به این فکر می افتند که نمای ساختمان باید تعویض گردد ؛که باتوجه به هزینه گزاف تعویض سنگ نما به دلیل افزایش قیمت مصالح و مواد ساختمانی در صنعت ساختمان سازی خیلی از کارفرمایان توانایی پرداخت این هزینه ها و زمان تعویض سنگ نما را ندارند،و اکثرا نمای ساختمان در همان وضعیت باقی می ماند و روز به روز بدتر می شود. پس چاره کار چیست؟پیشنهاد ما استفاده از افراد متخصص شستشو نما و ارتفاع کاران و خدمات شستشو نما است.

خوشبختانه بیشتر از دو دهه است که خدمات نماشویی ساختمان برای تمیز کردن و زدودن کثیفی ها از روی نمای ساختمان استفاده می شود که علاوه بر تمیز و درخشان کردن نمای ساختمان سبب افزایش طول عمر ساختمان نیز می گردد.در زیر به طور کامل خدمات شستشوی نما و تاثیر آن بر نمای ساختمان خدمتتان بیان می شود.

خدمات نماشویی

خدمات نماشویی ساختمان چیست؟

نماشویی درواقع شستن نمای بیرون ساختمان و زدودن آلودگی ها و جرم های موجود بر روی نما ساختمان است که شامل شستن شیشه ها،سنگ ها،حفاظ و کلیه درهای ساختمان می باشد.

امروزه استفاده از خدمات شستشو نما اهمیت ویژه ای پیدا کرده است،به دلیل اینکه با افزایش آلودگی های ترافیکی و زیست محیطی در کلان شهر ها و باران های اسیدی طی گذشت زمان لایه ای از مواد اسیدی و خورنده بر روی سطح نما ساختمان جمع می شود و باعث کثیفی و کدر شدن  سطح نما می گردد و اگر به موقع شستشو نما انجام نشود؛

این آلودگی ها و مواد اسیدی باعث تخریب و سوراخ شدن نمای ساختمان شده و گاهی اوقات به لایه های زیرین و پشت سنگ نفوذ کرده و باعث از بین رفتن تدریجی سنگ نما شده و شل می نماید که  سبب ریزش نمای ساختمان می شود؛که باید از خدمات پیچ و رولپلاک نما استفاده کرد؛پس شستشوی نما ساختمان علاوه بر اینکه نقش اساسی در آراستگی،نوسازی و زیبا سازی  ظاهر نما ساختمان ایفا می نماید سبب پیشگیری در برابر تخریب و ریزش سنگ می شود و باعث افزایش مقاومت و طول عمر مفید سازه می شود؛

زمان مناسب شستن نمای ساختمان

زمان مناسب و قانونی شستن نما ساختمان ۶ماه الی ۲سال (باتوجه به جنس نما ساختمان) است و نکته ی که باید توجه کرد  این است که  اگر از زمان قانونی شستن نما مدتی بگذرد و سنگ نما شل شده باشد پیش از شستشو باید خدمات پیچ و رولپلاک انجام گردد و ترمیم های لازم صورت گیرد و پس از آن  اقدام به شستشوی نما کنیم.

شستشو نمای ساختمان طی روش ها و راه های  مختلفی و با استفاده از دستگاه ها و مواد خاص و استفاده از تکنیک های دسترسی به ارتفاع مختلف و متفاوت انجام می گردد که با توجه به نوع جنس نما،نوع آلودگی ،میزان توان برق رسانی محل پروژه،تقاضای کارفرما و… متفاوت است؛مثلا نمای شیشه ای را نمی توان به روش شستشو نمای سنگی و آجری شتسشو کرد و یا شستشو نمای ساختمانی که لکه های روغنی روی آن وجود دارد با نمایی که روی آن را دود گرفته متفاوت است.

پس انتخاب بهترین و مناسب ترین و کارآمد ترین  راه برای شستشو نما بسیار مهم می باشد و اگر روش ها و راه های  اشتباه انتخاب گردد  امکان آسیب رساندن به نما ساختمان وجود دارد.

در زیر راه ها و روش های نماشویی ساختمان را از دیدگاه ها و جنبه های  مختلف به صورت کلی  ذکر می نماییم.

نماشویی ساختمان

انواع روش های شستن نمای ساختمان

 1. شستشو نما با طناب
 2. شستشو نما با داربست
 3. شستشو نما با کمربند محافظ
 4. شستشو نما با دستگاه کلایمر
 5. شستشو نما با جرثقیل

ابزارهای مورد استفاده در شستشو نما ساختمان

 1. واتر سندبلاست
 2. واتر جت
 3. ابر و تی

مواد مورد استفاده در نماشویی ساختمان

 1. سیلیس(ماسه بادی)
 2. جوهرنمک(اسید)
 3. نانو
 4. جرم گیر و مواد شویند
 5. و…

نحوه انتخاب و عملکرد هر کدام از موارد بالا باتوجه به تشخیص کارشناس متخصص،جنس نما،مقاومت ، میزان کثیفی نما و میزان تخصیص بودجه در هر پروژه می باشد.

نماشویی چیست

قیمت شستشوی نما ساختمان

قیمت شستشوی نمای ساختمان به عوامل متعددی مانند:متراژ،نوع جنس نما،توانایی برق رسانی پروژه،آلودگی،مکان پروژه،میزان تقاضا و انتظارات کارفرما و…بستگی دارد و قیمت هر پروژه نسبت به پروژه دیگر متفاوت می باشد.ولی به طور کلی می توان قیمت نماشویی را باتوجه به نوع جنس نما به صورت میانگین  دسته بندی کرد که به صورت کلی خدمتتان گفته می شود.

هزینه  شستشو نمای سنگی و آجری۱۰هزار الی۲۵هزار تومان می باشد.
هزینه شستشو نمای کامپوزیتی ۱۲هزار الی۲۰هزار تومان است
هزینه شستشو نمای کینیتکس،ترموود و سیمانی ۸هزارالی۱۵هزار می باشد.
هزینه شستشو نمای شیشه ای و سرامیکی،گرانیتی و…از ۱۰هزار الی ۲۰هزار تومان می باشد.

همانظور که گفته شد قیمت شستشو باتوجه به عوامل مختلف متفاوت است و پس از بررسی های لازم نما قیمت نهایی خدمت کارفرما اعلام می گردد.

جمع بندی

پس از کثیف شدن و آلوده شدن نمای سنگتان به جای تعویض سنگ نما با استفاده از خدمات نماشویی به کمک روش های خدمات کار در ارتفاع با هزینه بسیار پایین تر  نسبت به تعویض سنگ،نمای ساختمان خود را تمییز نمایید.

مجموعه فنی مهندسی کارفراز با۳۰سال سابقه درخشان متخصصان و کارشناسان در حوزه نماشویی،کفسابی (سنگسابی) ،پیچ و رولپلاک ساختمان و  کار در ارتفاع آماده ارائه خدمات نماشویی ساختمان با استفاده از بهترین مواد و دستگاه های بروز و استفاده از افراد متخخصص با کیفیت مطلوب و قیمت بصرفه می باشد.

جهت سفارش پروژه خود و استعلام قیمت روز با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

لطفا امتیاز خود را برای این مقاله ثبت کنید.

۵/۵

لطفا مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Telegram
WhatsApp
Print

ثبت درخواست مشاوره

لطفا جهت دریافت مشاوره اختصاصی برای پروژه های خود و یا هرگونه سوال ، فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان شرکت با شما تماس بگیرند.

این مقالات را هم بخوانید!

راه های ارتباطی

جهت ارتباط با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید.