کفسابی چیست؟

کفسابی
قبل از اینکه راجب خدمات کفسابی یا سنگسابی ساختمان صحبت کنیم،ابتدا راجب بخش های مختلف ساختمان و به صورت تخصصی تر سنگ کف ساختمان و کثیف شدن آن و نحوه برطرف کردن این کثیفی ها صحبت می کنیم؛در ادامه بحث اصلی این مقاله یعنی خدمات کفسابی یا سنگسابی و دلایل محتلف انجام عملیات کفسابی ساختمان پرداخته می شود ؛ در آخر مراحل کفسابی سنگ و اینکه چه مدت زمانی طول می کشد و اینکه چرا ساختمان به این خدمات نیاز دارد و در آخر یک جمع بندی کلی می نماییم.
در این مقاله میخوانید(فهرست دسترسی سریع)

پیش از توضیحات راجب خدمات کفسابی ساختمان خدمتتان عارض هستیم که  همانطور که اطلاع دارید هر ساختمان از بخش ها و قسمت های  مختلفی تشکیل می شود که یکی از مهم ترین این قسمت ها کف ساختمان است که تاثیر بالایی در زیبایی داخلی ساختمان می گذارد.

سنگ کف ساختمان حساس است و طی گذر زمان  پس از رفت و آمد کدر می شود  و یا هنگام کارکردن سطح به صورت ناهموار سنگ فرش می شود و یا به علت عدم اطلاع از نحوه شستشوی صحیح سنگ کف توسط افراد غیر متخصص و اقدام به شستشو به وسیله مواد شیمیایی از جمله  اسید جوهرنمک و وایتکس که سبب می شود به سنگ کف آسیب جدی وارد شود (به اصطلاح عامیانه سنگ کف سوخته شده) و سنگ کف چهره نا پسندی به خود می گیرد که شستشوی روزمره آن به سختی صورت می گیرد و تغییری در ظاهر آن ایجاد نمی شود و از درخشندگی اولیه آن، روز به روز کم شده.

در این مواقع پیشنهادی که ما داریم این است که  از خدمات کفسابی جهت احیای دوباره سنگ کف استفاده نمایید.

خدمات کفسابی چیست؟(خدمات سنگسابی چیست؟)

کفسابی همانطور که از اسمش پیداست به معنای سابیدن کف(سنگ)و به صورت عامیانه به لایه برداری و صیقل دادن کف(سنگ)گفته می شود؛به گونه ای که یک لایه نازک از کف(سنگ)توسط دستگاه های مخصوص عملیات کفسابی برداشته می شود.

با این عمل کف(سنگ)ساختمان هم تراز،یکدست و براق می شود و تمام درزها و ترک ها و شکستگی های سنگ توسط مواد مخصوص(رزین)پر می شود و پستی و بلندی های سطح برطرف شده و تمام آلودگی های سطح کف اعم از مصالح ساختمانی باقیمانده هنگام عملیات ساختمان سازی ، دود و… تمییز می گردد.عملیات کفسابی مختص یک نوع جنس از کف(سنگ)نمی باشد،و در تمام مصالح به کار رفته در کف مانند انواع سنگ ها (از جمله گرانیت،مرمر،بتن،لاشه سنگ،دهبید و…)عملیات کفسابی صورت می گیرد.

سنگسابی

دلایل انجام عملیات کفسابی ساختمان:

  1. پستی و بلندی سطح کف ساختمان:در واقع یکی از دلایل مهم نیاز به خدمات کفسابی ساختمان زمانی می باشد که سطح کف ساختمان پس از مرور زمان از ساخت خود از حالت هم ترازی خارج شده و در کف پستی و بلندی به وجود بیاید.این مشکل می تواند به علت عدم صحیح سنگ فرش کردن و عدم توجه کافی هنگام ساخت و سازهای سازه های نوساز و یا نشست کف ساختمان ایجاد شود.که باعث عدم سهولت به هنگام جابه جایی و عبور و مرور ساکنین و شستشوی کف ساختمان می شود.
  2. عدم از بین رفتن جرم ،آلودگی ها و یا مصالح ساختمان تثبیت شده در کف ساختمان:پس از سنگ فرش کردن کف ساختمان (نصب سنگ،موزاییک،لاشه سنگ و…)ملات،سیمان،و چسب و مواد مصالح دیگر برروی کف ریخته شده و این مصالح با روش ها و راه های عادی از روی کف برداشته نمی شودو پاکسازی صورت نمی گیرد.در این مواقع کارفرمایان به فکر کفسابی یا کفشویی کف ساختمان می افتند.
  3. آسیب دیدن و یا شکستگی قسمتی از سنگ(و یا مصالح دیگر به کار رفته در)کف ساختمان:به دلیل عدم دقت کافی و بی توجهی هنگام اسباب کشی و سقوط اجسام سنگین هنگام جابه جایی بر روی کف ساختمان این مشکل به وجود می آید و باعث آسیب رسیدن به سنگ کف ساختمان و یا شکستگی مصالح به کار رفته در سطح کف می شود.
  4. شستشو و یا ریختن مواد شیمیایی بر روی کف:متاسفانه به دلیل عدم اطلاع و تجربه کافی کارگران خدمات ساختمانی و یا ساکنین ساختمان، اقدام به شستشوی کف(به نیت پاکسازی جرم از روی سنگ کف )می کنند؛و آسیب جدی به سطح سنگ کف می زنند و سنگ کف به طور کامل کدر می شود به گونه ای که هیچ راهی به جز پیاده سازی عملیات کفسابی بر روی سنگ باقی نمی ماند و کفساب باتجربه و ماهر باید با ظرافت اقدام به احیای سنگ کف نماید.

مراحل کفسابی سنگ به طور کلی

کفسابی سنگ به طور معمول و کلی  از ۹ مرحله ساب تشکیل شده به صورتی که در  ابتدا یک لایه از سطح سنگ  به اندازه ی ۱تا۵میلی متر برداشته شده و پس از آن  در ساب های بعدی پرداخت می گردد.این مراحل باتوجه به نوع درخواست کارفرما،مقدار هزینه پرداختی،جنس سنگ و انتظارات کارفرما می تواند تعداد مراحل کمتر و یا بیشتر شود.در مقالات بعدی مراحل معمولی کفسابی سنگ و اثرگذاری هر مرحله بر روی سنگ کف به ریز و به طور کامل خدمت شما توضیح خواهیم داد.

کفسابی چیست

آیا انجام کفسابی بسته به نوع و جنس سنگ کف متغییر می باشد؟

در جواب باید گفت که بله کاملا متفاوت است؛هر نوع سنگ سختی و ویژی های خاص خود را داشته و از این رو کفسابی و یا انجام عملیات سنگسابی بر روی آن به صورت کاملا متفاوت صورت می گیرد.به عنوان مثال سنگ گرانیت نسبت به سایر سنگ ها سختی بیشتری دارد و انجام کار آن به مراتب دشواتر از بقیه سنگ ها است و به همان نسبت قیمت کفسابی  بالاتری نسبت به سایر جنس سنگ ها دارد.به این دلیل که تعداد ساب ها ی بیشتری باید زده شود وباید از ساب های زبرتر و از شماره های پایین تر شروع شود . علاوه بر موارد ذکر شده  نوع تقاضای مشتری هم اهمیت دارد.

مثلا در برخی موارد کارفرما از ما ساب ایتالیایی حرفه ای درخواست می نماید که به کف جلا و درخشش فوق العاده بالایی بخشیده و آن را براق می نماییم.

انجام عملیات ساب چه مقدار زمان می برد و چه کار کنیم که سریع تر انجام شود؟

مدت زمان این عملیات به پارامترهای مختلفی از جمله جنس،متراژ کف،برق۳فاز یا تک فاز،میزان طلب و انتظار کارفرما و آمادگی شرایط محل کار بستگی دارد.مثلا زمانی که نیروهای مجموعه ما جهت انجام پروژه در محل کار حضور پیدا می کنند با این صحنه روبرو می شوند که وسایل سنگین در محل پروژه وجود دارد و هنوز برداشته نشده؛ و خالی کردن و جابه جایی این وسایل خود کاری بسیار زمان بر است.جهت تسریع در روند انجام این عملیات، در خواستی که از کارفرمایان داریم این است که محل پروژه را از هرگونه وسایل اضافی خالی نماید تا کار در سریع ترین حالت ممکن انجام شود

سنگسابی چیست

چرا ساختمان به کفسابی نیاز دارد؟

همانطور که پیشتر اظهار داشتیم،عملیات  سنگسابی ساختمان از جمله خدماتی است که هر ساختمان در طول عمر مفیدش به آن نیاز پیدا خواهد کرد.در واقع کف ساختمان باتوجه به نوع آن که مثلا سنگ،سرامیک،بتن و…باشد.به مرور زمان یا حتی در اثر فرآیند ساخت و ساز ضایعات روی آن پدیدار می گردد.مثلا لبه های سنگ یا موزاییک شما ممکن است با یکدیگر تراز نباشند.و یا مصالحی روی آن ریخته شده باشد؛و یا وسایل سنگ به صورت نادرست روی آن جابه جا شود که باعث ایجاد خط و خش روی سنگ گردد.در این موقع ما سعی بر این داریم که با به کار گیری روش های عملیات کفسابی این کثیفی ها و ناترازی ها  را از بین ببریم.

جمع بندی

همانطور که بیان شد کف ساختمان از جمله مهم ترین بخش هایی می باشد که تاثیر بالایی در زیبایی ساختمان دارد.و در صورتی که جرم یا کثیفی روی کف سنگ وجود داشته باشد و یا دارای ناهمواری(پستی و بلندی) باشد و یا مواد شیمیای روی سطح سنگ پخش شده باشد  هرچه سریع تر عملیات کفسابی انجام گردد با هزینه و قیمت کم تر و سریع تر انجام می شود.

مجموعه کارفراز  با استفاده از  بروز ترین دستگاه های کفسابی و جدیدترین راه ها و روش ها و نیروهای کاری و  متخصص و با مقرون به صرفه ترین  قیمت کفسابی ،همراه با کیفیت مطلوب آماده ارائه خدمات در زمینه خدمات ساختمانی از جمله کفسابی،نماشویی،کار در ارتفاع،پیچ و رولپلاک ونقاشی ساختمان و سایر خدمات ساختمانی در تهران و کرج و اقصی نقاط کشور می باشد.

جهت دریافت رایگان مشاوره وسفارش پروژتان   از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

لطفا امتیاز خود را برای این مقاله ثبت کنید.

5/5

لطفا مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Telegram
WhatsApp
Print

ثبت درخواست مشاوره

لطفا جهت دریافت مشاوره اختصاصی برای پروژه های خود و یا هرگونه سوال ، فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان شرکت با شما تماس بگیرند.

این مقالات را هم بخوانید!

راه های ارتباطی

جهت ارتباط با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید.